Psycholog Biofeedback Oleśnica

Psycholog Oleśnica

EEG Biofeedback Oleśnica

  • Miejsca Google Social Ikona
  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon

                                                                                    

mgr Marta Lewandowska                   ul. Bratnia 7 lok. 301        

             psycholog                                56-400 Oleśnica               

                                                              tel. 600 055 224

   Wizyta u psychologa to decyzja, która może wywoływać obawy. Różne są powody, dla których udajemy się do psychologa – stany lękowedepresjaproblemy z zasypianiem, nieradzenie sobie ze stresem... Po podjęciu decyzji o skorzystaniu z pomocy psychologa przychodzi czas, kiedy uświadamiamy sobie, że tak naprawdę nie wiemy, od czego zacząć, jak opowiadać o swoich obawach i problemach. Przekraczając próg gabinetu decydujemy się opowiedzieć o czymś, o czym na co dzień chcemy zapomnieć, co sprawia nam trudność. Celem pomocy psychologicznej jest pomóc otworzyć się, by łatwiej opowiadać o sobie i stawiać czoła problemom.  Pamiętajmy, że psychologa obowiązuje tajemnica zawodowa i to co powiemy zostaje miedzy psychologiem, a pacjentem. 

   Wizycie u psychologa nie sprzyja nastawienie społeczne wobec osób korzystających z pomocy psychologicznej. Jednak zmiana postrzegania następuje, choć wizja, że do psychologa (jeszcze do tego dochodzi często brak rozróżniania między psychologiem a psychiatrą) chodzą ci, którzy mają jakieś dramatyczne problemy z psychiką, jeszcze się utrzymuje. Chodzenie do terapeuty nie jest czymś, czym ludzie się chwalą, ale pamiętajmy, że wizyta u psychologa nie jest  powodem do wstydu, a świadomość społeczna jest coraz większa.

   Pierwsza wizyta u psychologa wymaga pewnego przygotowania. Nie chodzi o to, żeby spisać na kartce wszystkie problemy i później wyrecytować je psychologowi. Należy jednak zastanowić się nad tym, co w naszym stanie jest najważniejsze, co najbardziej dokucza, przeszkadza lub z czym sobie nie radzimy. Psycholog może także zapytać o naszą rodzinę, bliskich, osoby dla nas ważne.

   Pierwsza wizyta u psychologa to jedynie wstęp do dalszych spotkań i rozmów, dlatego też nie można od razu oczekiwać cudów i zmian. Pomoc psychologa wymaga czasu i zaangażowania i to obu stron. Do pierwszej wizyty należy podejść z rozsądkiem i otwartością. Rzadko zdarza się, by natychmiast pojawiły się efekty i sukcesy. Może okazać się konieczna praca przez dłuższy czas, która wymagać będzie wysiłku, akceptacji dla zmian, zaufania i systematyczności.